دستگاه لیزر موهای زائد, وبلاگ

چند ساعت قبل از لیزر دوش بگیریم

چند ساعت قبل از لیزر دوش بگیریم

چند ساعت قبل و بعد از لیزر دوش بگیریم؟ شاید این مشکل شما هم باشد. پس از لیزر موهای زائد، مراقبت مناسب از پوست برای اطمینان از نتایج بهینه درمان بسیار مهم است. اگرچه لیزر موهای زائد روشی موثر برای از بین بردن موهای زائد در نواحی مورد نظر است، نتایج به مراقبت های بعد از درمان شما بستگی دارد. اگر دستورالعمل های مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد را نادیده بگیرید، می توانید با تحریک و حتی آسیب به پوست و فولیکول های مو مواجه شوید.

چند ساعت قبل و بعد از لیزر دوش بگیریم؟

آیا می توانم بعد از لیزر موهای زائد دوش بگیرم؟

لیزر موهای زائد یک درمان غیر تهاجمی است که موهای زائد را از نواحی خاصی از بدن کاهش می دهد یا از بین می برد. این بدان معنی است که شما نباید بیش از حد نگران عوارض جانبی یا زمان بهبودی باشید. پس از درمان، ناحیه تحت لیزر ممکن است کمی قرمز یا حساس به نظر برسد، اما معمولاً فقط یک یا دو روز طول می‌کشد.
یکی از سوالات متداول در مورد این درمان این است که آیا می توانم بعد از لیزر موهای زائد دوش بگیرم؟ اگر برای اولین بار است که لیزر موهای زائد را انجام می دهید، باید از قبل از نگرانی های سلامتی مرتبط با لیزر موهای زائد آگاه باشید. دوش گرفتن بعد از لیزر موهای زائد قابل قبول است. اما به یاد داشته باشید، همه دوش ها برابر نیستند. بهتر است بلافاصله پس از درمان دوش آب سرد بگیرید و در واقع فعلا از دوش آب گرم و بخاردار دوری کنید.
بهتر است در دو روز اول از گرما و بخار پرهیز کنید. زیرا هر دو می توانند پوست حساس را پس از درمان بیشتر تحریک کنند. بنابراین، اگر می خواهید یک حمام با طراوت داشته باشید، دوش آب سرد را انتخاب کنید. این به کاهش سوزش در ناحیه تحت درمان کمک می کند. دوش آب سرد همچنین می تواند به عنوان کمپرس سرد روی پوست های حساس پس از لیزر موهای زائد استفاده شود و تورم و حساسیت را کاهش دهد. اما برخی از پزشکان نیز توصیه می کنند که حداقل در 24 ساعت اول از دوش گرفتن خودداری کنید. این امر مخصوصاً اگر پوست بسیار حساسی دارید صادق است.

مقالات مشابه  آیا لیزر موهای زائد در دوران بارداری خطر دارد؟

چه زمانی می توانم بعد از لیزر موهای زائد دوش بگیرم؟

در 48 ساعت اول پس از لیزر موهای زائد، از هر چیزی که ممکن است پوست حساس را تشدید کند، مانند دوش آب گرم اجتناب کنید. حتی بعد از 48 ساعت، ممکن است بخواهید دمای آب را ولرم نگه دارید تا گرم. این به این دلیل است که از قرار گرفتن در معرض مستقیم ناحیه درمان و تحریک گرمای بیش از حد اجتناب می کنید. در صورت امکان از دوش آب گرم برای کاهش تحریک پوست خودداری کنید. علاوه بر دوش آب گرم، در روزهای اول پس از لیزر موهای زائد باید از حمام و سونا آب گرم نیز خودداری کرد.

آیا هنوز هم می توانم بعد از لیزر موهای زائد لایه برداری کنم؟

در حالی که می توانید بلافاصله پس از لیزر موهای زائد فقط با یک دوش آب سرد دوش بگیرید، باید از بخش های خاصی از برنامه معمول دوش گرفتن خود مانند لایه برداری اجتناب کنید. لایه برداری ملایم همیشه یک راه عالی برای تقویت روتین مراقبت از پوست شما است. اما از آنجایی که ناحیه درمان پس از لیزر موهای زائد می تواند بسیار حساس باشد، لایه برداری تنها باعث تحریک پوست می شود.

قبل از لیزر موهای زائد دوش بگیرید

قبل از اینکه لیزر موهای زائد روی بدن انجام شود، ناحیه ای که باید لیزر موهای زائد برداشته شود باید تمیز شود. بنابراین بهتر است قبل از لیزر موهای زائد دوش بگیرید. البته قبل از لیزر درمانی نباید از مرطوب کننده استفاده کنید. قبل از لیزر درمانی از لوسیون، کرم، روغن یا هر ماده آرایشی دیگری استفاده نکنید. زیرا گاهی اوقات مواد تشکیل دهنده این لوازم آرایشی می تواند روی پوست شما تاثیر بگذارد. همچنین مقدار شامپو باید به اندازه ای باشد که بوی شادابی و خوشبویی به بدنتان بدهد.

آخرین جمله
لیزر یک روش موثر و مقرون به صرفه است که به خوبی مورد استقبال قرار می گیرد. کداتاب توصیه می کند نکات قبل و بعد از لیزر را رعایت کنید. این نتایج مورد انتظار را به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *