وبلاگ

کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد ؟

کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد

آیا درد لیزر طبیعی است؟

ابتدا بررسی می کنیم که آیا درد مشاهده شده در طول لیزر درمانی طبیعی است یا خیر. دستگاه های لیزر موهای زائد از انرژی حرارتی بالایی استفاده می کنند. بنابراین، زمانی که لیزر به پوست شما برخورد می کند، به طور طبیعی مقداری سوزش و درد در ناحیه و بافت محل برخورد لیزر احساس خواهید کرد. پس این درد طبیعی است.

اجازه ندهید این باور نادرست در ذهن شما شکل بگیرد که هرچه دستگاه و روش لیزری آن موثرتر باشد، پوست شما دردناک تر خواهد بود. زیرا امروزه با پیشرفت و استقبال از تکنولوژی لیزر موهای زائد، دستگاه هایی وجود دارند که نه تنها موثر هستند، بلکه عملاً بدون درد نیز هستند. زیرا این دستگاه ها دارای طول موج مناسب و همچنین ژل خنک کننده هستند.

از سوی دیگر، طول موج دستگاه ارتباط مستقیمی با میزان نفوذ آن به پوست دارد، اما برداشتن موهای بدن نیاز به نفوذ زیادی به داخل پوست ندارد. بنابراین اگر وسیله ای باعث درد بیشتر می شود، فقط به این دلیل است که در لایه های بیشتری از پوست شما نفوذ می کند که برای پوست شما بسیار مضر است و زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

خرید دستگاه لیزر موهای زائد دست دوم

عوامل موثر بر سطح درد لیزر

عوامل متعددی می تواند بر میزان درد شما در طول درمان با لیزر تأثیر بگذارد. یکی از این عوامل پوست ناحیه مورد نظر است. به عنوان مثال، درد لیزر در ناحیه بیکینی شدیدتر از درد در پاها است. حتی جنسیت می تواند عامل تعیین کننده ای در درد شما باشد. از آنجایی که پوست خانم‌ها ظریف‌تر است، بیشتر از آقایان در معرض درد هستند. اما مهم ترین نکته روش و تجهیزات لیزر است که در میزان درد و سوزش پوست نقش دارد.

انواع روش های لیزر موهای زائد

روش های زیادی برای لیزر موهای زائد وجود دارد که هر کدام ویژگی ها، مزایا و معایب متفاوتی دارند. در این قسمت به متداول ترین و جدیدترین روش های لیزر موهای زائد اشاره می کنیم.

روش ipl

البته، در واقع IPL یک لیزر نیست، بلکه یک پرتو قوی و تقویت شده از نور است. اما از آنجایی که این روش به اشتباه در لیست دستگاه های لیزر قرار گرفت و بسیاری از افراد از این روش به عنوان لیزر موهای زائد یاد می کنند، در لیست ما نیز قرار گرفته است.

IPL برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است زیرا روشی ارزان است. اما امروز کمتر از گذشته مفید است. جدیدترین نوع IPL روش ELIGHT می باشد که از فرکانس رادیویی نیز برای نتایج بهتر استفاده می کند. طول موج در این روش 500 تا 1200 نانومتر است.

مزایا: عملکرد هزینه بالا، پوشش طیف وسیعی از پوست روشن تا تیره با تغییر طول موج.
معایب: نسبت به روش های دیگر به جلسات بیشتری نیاز دارد.

مقالات مشابه  چند ساعت قبل از لیزر دوش بگیریم

روش دایوید

در حالی که روش لیزر دایود هنوز یکی از محبوب ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن است، اما با ارائه روش هایی مانند الکس به تدریج جایگاه خود را به عنوان محبوب ترین روش لیزری از دست داده است. در این روش طول موج پرتوهای آن 808 نانومتر است و مانند بسیاری از روش های مدرن از ژل خنک کننده در طی فرآیند لیزر استفاده می شود که باعث کاهش درد و سوزش در نقطه هدف و اطراف آن می شود.

مزایا: درد کمتر به دلیل طول موج کوتاه، چرخه لیزر کوتاه، زمان بهبودی سریعتر، حذف موثر موهای ناخواسته ضخیم.
معایب: راندمان پایین، نامناسب برای پوست های تیره، قطر لکه لیزر کوچک، روند درمان لیزر را طولانی می کند.

برای خرید دستگاه لیزر دایود دست دوم با کاداطب در تماس باشید.

لیزر ND-YAG

این روش با هدف هدف قرار دادن افراد سبزه یا تیره به بازار آمد. در روش ND-YAG شما با طول موج 1064 نانومتر سروکار دارید که نفوذ بالایی در پوست شما دارد. چنین طول موج های بالایی می تواند باعث سوزش و درد پوست شود. بنابراین این روش برای افرادی که پوست روشن دارند گزینه مناسبی نیست.

مزایا: انواع پوست را پوشش می دهد (همانطور که در بالا ذکر شد برای افراد با پوست روشن توصیه نمی شود).
معایب: دردناک تر از روش های دیگر، شواهد کافی برای از بین بردن موهای ناخواسته بدن در طولانی مدت وجود ندارد.

لیزر الکس

این روش در حال حاضر محبوب ترین روش لیزر موهای زائد است. در این روش نوری با طول موج 755 نانومتر بر روی سطح بدن روشن می شود. در این طول موج ملانین پوست نور ساطع شده توسط لیزر را کمتر جذب می کند، بنابراین رنگ پوست تغییر نمی کند و سوزش و درد کمتری در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود. از طرفی ژل خنک کننده به کار رفته در این روش درد را به کمترین میزان ممکن کاهش می دهد. این روش برای پوست روشن و موهای تیره عالی است.

مزایا: قطر لکه لیزر بزرگ، سرعت سریع، تاثیر خوب بر روی موهای کم پشت
معایب: خطر تغییر رنگ و سوختگی در پوست تیره.
همانطور که می بینید، روش های مختلف طول موج های متفاوتی دارند. از طرفی با توجه به مطالبی که در ابتدای مقاله گفتیم و همانطور که قبلا هم گفتیم برای از بین بردن موهای زائد باید روشی را انتخاب کنیم که طول موج آن آنقدر کم نباشد که تاثیر کمی روی موهای زائد داشته باشد. . موهای بدن نباید خیلی بلند باشد تا به پوست آسیب نرساند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که بهترین و کم دردترین روش لیزر الکس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *