وبلاگ

نحوه انجام لیزر موهای زائد از اول تا آخرین مرحله

نحوه انجام لیزر موهای زائد از اول تا آخرین مرحله
آنچه در این مطلب می‌خوانید

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی محبوب است که از یک پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. لیزر رنگدانه موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد و آن را از بین می برد و از رشد آینده جلوگیری می کند. در این مقاله به مراحل، مزایا، خطرات و مواردی که در طول و بعد از لیزر موهای زائد باید انتظار داشت، خواهیم پرداخت.

نحوه انجام لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی است که از لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. روش لیزر موهای زائد به این صورت است که لیزر یک پرتو نور ساطع می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. انرژی نور به گرما تبدیل می شود و به فولیکول های مو آسیب می رساند. این آسیب از رشد مجدد موها جلوگیری می کند.

جراحی لیزر موهای زائد معمولاً در یک سری درمان با فاصله 4 تا 6 هفته انجام می شود. تعداد درمان های مورد نیاز بر اساس ناحیه تحت درمان و ضخامت و رنگ موهای شما متفاوت است.

در طول روش لیزر موهای زائد، از شما خواسته می شود که تمام لوازم آرایش و جواهرات را از ناحیه درمان پاک کنید. همچنین ممکن است یک کرم بی‌حس کننده روی آن ناحیه بمالید. سپس تکنسین لیزر تنظیمات لیزر را بر اساس نوع پوست و رنگ موی شما تنظیم می کند.

لیزر به طور مکرر از ناحیه درمان عبور می کند. ممکن است در طول عمل احساس گرما یا سوزش کنید. کل فرآیند معمولاً 15-30 دقیقه طول می کشد. ممکن است بعد از لیزر موهای زائد کمی قرمزی، تورم یا کبودی را تجربه کنید.

این عوارض معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز خود به خود از بین می روند.

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد دست دوم می توانید از کاداطب اقدام به خرید نمایید.

ترتیب مراحل لیزر موهای زائد

رعایت مراحل لیزر موهای زائد می تواند از بروز هرگونه مشکل در حین لیزر درمانی و همچنین عوارض بعد از درمان جلوگیری کند. مراحل لیزر موهای زائد به شرح زیر است:

 • با یک متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید. انتظارات، اهداف و هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید را مورد بحث قرار دهید. متخصص مراقبت های بهداشتی شما همچنین نوع پوست و رنگ موهای شما را ارزیابی می کند تا تشخیص دهد که آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر.
 • تمام لوازم آرایش و جواهرات را از ناحیه درمان پاک کنید. انجام این کار از جذب لیزر یا جواهرات جلوگیری می کند.
 • در صورت نیاز می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد. این ممکن است به کاهش ناراحتی در طول عمل کمک کند.
 • تکنسین لیزر تنظیمات لیزر را بر اساس نوع پوست و رنگ موی شما تنظیم می کند. آنها همچنین یک دستگاه خنک کننده روی پوست قرار دادند تا از گرمای لیزر محافظت کند.
 • تکنسین لیزر این سری از دستگاه ها را چندین بار روی پوست شما قرار می دهد. ممکن است در طول عمل احساس گرما یا سوزش کنید.
 • کل فرآیند معمولاً 15-30 دقیقه طول می کشد.

پس از جراحی ممکن است کمی قرمزی، تورم یا کبودی را تجربه کنید. این عوارض معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز خود به خود از بین می روند.
برای دستیابی به حذف دائمی موهای زائد، چندین درمان ضروری است. تعداد درمان های مورد نیاز به ناحیه تحت درمان و ضخامت و رنگ موهای شما بستگی دارد.

مراحل لیزر موهای زائد بیکینی

لازم است مراحل لیزر موهای زائد بیکینی را دنبال کنید تا از بروز عوارض جانبی و حساسیت در ناحیه جلوگیری شود. در ادامه مراحل و مراحل لیزر موهای زائد بیکینی را به طور کامل معرفی می کنیم:

 • حداقل یک ماه قبل از جراحی از برنزه کردن خودداری کنید و از محصولات برنزه کننده بدون آفتاب استفاده کنید.
 • از اپیلاسیون پوست خودداری کنید.
 • لطفاً ناحیه درمان را مطابق با مشاوره قبل از درمان تنظیم کنید.
 • در صورت تجویز پزشک از داروهای ضد ویروسی خوراکی یا آنتی بیوتیک های خوراکی استفاده کنید.
 • پوست ناحیه درمان را تمیز کنید.
 • ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما منطقه را تمیز می‌کند و عینک محافظ در طول عمل در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را با لیزر درمان می کند. ممکن است شبیه یک سری نیش باشد. برخی از مردم آن را به عنوان یک نوار لاستیکی که به پوست می چسبد توصیف می کنند.
مقالات مشابه  درمان افتادگی پوست بعد از لاغری

مراحل لیزر موهای زائد صورت

مراحل لیزر موهای زائد صورت

در اینجا چیزی است که می توانید در طول جراحی لیزر صورت انتظار داشته باشید:

 • صورت خود را تمیز کنید و اصلاح کنید. از آنجایی که شما در حال برداشتن مو از زیر پوست هستید، این درمان زمانی که موها کوتاهتر هستند بهترین کار را دارد.
 • سطح درمان را انتخاب کنید.
 • برای شروع درمان، لیزر را روی ناحیه مورد نظر قرار دهید.
 • هر دو هفته یکبار تکرار کنید تا به نتایج دلخواه برسید

مراحل لیزر موهای زائد مردانه

لیزر موهای زائد مردانه مزایای زیادی دارد. بارزترین مزیت این است که دیگر نیازی به اصلاح یا اپیلاسیون نیست که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود، اما برای گرفتن نتایج ایده آل از این روش باید مراحل لیزر موهای زائد را دنبال کرد. مراحل لیزر موهای زائد مردانه به شرح زیر است:

 • یک روز قبل از درمان اصلاح کنید (طبق دستور پزشک). پالایش فولیکول‌های مو را وارد فاز رشد فعال می‌کند که برای هدف‌گیری لیزری ایده‌آل است.
 • ناحیه درمان را ظرف 24 ساعت پس از قرار ملاقات خود لمس کنید. اپیلاسیون یا لایه برداری نکنید. اصلاح موهای بلندتر را از بین می برد در حالی که ریشه ها دست نخورده باقی می ماند.
 • ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما منطقه را تمیز می‌کند و عینک یا عینک محافظ در طول عمل در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را با لیزر درمان می کند. ممکن است شبیه یک سری نیش باشد. برخی از مردم آن را به عنوان یک نوار لاستیکی که به پوست می چسبد توصیف می کنند.

خرید دستگاه لیزر دایود

اقدامات احتیاطی قبل از لیزر موهای زائد

حتما این نکات را قبل از لیزر موهای زائد رعایت کنید تا عوارض احتمالی را کاهش دهید و از نتایج مطلوب اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل از قرار ملاقات می تواند به کاهش خطر آسیب پوست کمک کند.
علاوه بر مراحل انجام لیزر موهای زائد، در اینجا نکاتی در مورد آنچه که باید در طول فرآیند لیزر موهای زائد برای مردان انتظار داشته باشید آورده شده است:

یک روز قبل از درمان اصلاح کنید (طبق دستور پزشک). پالایش فولیکول‌های مو را وارد فاز رشد فعال می‌کند که برای هدف‌گیری لیزری ایده‌آل است.

ناحیه درمان را ظرف 24 ساعت پس از قرار ملاقات خود لمس کنید. از موم یا بانداژ استفاده نکنید. اصلاح موهای بلندتر را از بین می برد در حالی که ریشه ها دست نخورده باقی می ماند.

ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ناحیه را تمیز می‌کند و عینک‌های محافظ را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در طول عمل استفاده کنید.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پوست شما را با لیزر درمان می کند. ممکن است شبیه یک سری نیش باشد. برخی از مردم آن را به عنوان یک نوار لاستیکی که به پوست می چسبد توصیف می کنند.

عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی مطمئن و موثر برای از بین بردن موهای زائد است. با این حال، مانند هر روش پزشکی، برخی از خطرات و عوارض جانبی بالقوه وجود دارد. عوارض وحشتناک لیزر موهای زائد نادر است، اما اگر مراحل لیزر موهای زائد را رعایت نکنید، ممکن است عوارض زیر را تجربه کنید:

جای زخم: این یک عارضه جانبی بسیار نادر است، اما در صورت استفاده نادرست از لیزر یا عدم محافظت از پوست، ممکن است جای زخم ایجاد شود.
تغییرات در رنگدانه پوست: این ممکن است شامل هیپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست) یا هیپوپیگمانتاسیون (روشن شدن پوست) باشد. این تغییرات معمولا موقتی هستند، اما در برخی موارد می توانند دائمی باشند.
واکنش های آلرژیک: در موارد نادر، افراد ممکن است واکنش آلرژیک به لیزر یا ژل خنک کننده استفاده شده در طول عمل داشته باشند. علائم یک واکنش آلرژیک شامل کهیر، خارش و تورم است.
درد: لیزر موهای زائد ممکن است باعث ناراحتی شود، اما معمولاً شدید نیست. در موارد نادر، درد ممکن است آنقدر شدید باشد که نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشد.
اگر به دنبال لیزر موهای زائد هستید، حتماً در مورد خطرات و مزایای این روش با یک متخصص مراقبت های بهداشتی واجد شرایط صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تصمیم بگیرید که آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر. درمان های لیزری را می توان با فاصله 4 تا 6 هفته از یکدیگر انجام داد.

برا کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض لیزر موهای زائد مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.