وبلاگ

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

عوارض لیزر موهای زائد چیست
آنچه در این مطلب می‌خوانید

وقتی صحبت از حذف موهای زائد به میان می آید، شما چندین گزینه دارید. در مورد این گزینه ها اطلاعات غلط زیادی وجود دارد. سخت است که بدانید کدام یک برای شما بهترین است. برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه، یکی از بهترین و رایج ترین روش ها را برای شما توضیح می دهیم در این مقاله لیزر موهای زائد و عوارض آن را توضیح خواهیم داد. اصل کار دستگاه لیزر موهای زائد این است که نور لیزر را ساطع می کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می شود. به این ترتیب انرژی نور به گرما تبدیل می شود که به فولیکول های مو آسیب می رساند.این آسیب می تواند از رشد موهای ناخواسته آینده جلوگیری کند یا به تاخیر بیاندازد. لیزر موهای زائد می تواند به طور موثر رشد مو را برای مدت طولانی کند کند، اما این روش برای بسیاری از افراد دائمی نیست. لیزر موهای زائد در افرادی با پوست روشن و موهای تیره موثرتر است، اما می توان از آن برای انواع پوست با موفقیت استفاده کرد. از لیزر برای از بین بردن موهای زائد پا، زیر بغل، پشت لب، چانه و بیکینی استفاده کنید. یکی از ممنوعیت های لیزر برای کسانی است که روی بدن خود خالکوبی دارند، این افراد نباید روی خالکوبی خود از لیزر استفاده کنند. رنگ و نوع پوست در اثربخشی لیزر موهای زائد بسیار مهم است، اصل اساسی این است که رنگدانه های مو باید نور را جذب کنند، بنابراین لیزر باید به فولیکول های مو آسیب برساند. و از آسیب به پوست جلوگیری می کند، بنابراین تضاد رنگ مو و رنگ پوست (موهای تیره و پوست روشن) بهترین نتیجه را به همراه دارد. وقتی تضاد کمتری بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد، خطر آسیب پوست بیشتر می شود اما پیشرفت‌ها در فناوری لیزر، لیزر موهای زائد را برای افرادی که پوست تیره‌تری دارند، آسان‌تر می‌کند. اکنون که با نحوه عملکرد دستگاه لیزر موهای زائد آشنا شدیم به یکی از سوالات متداول شما که انتخاب دستگاه لیزر موهای زائد است پاسخ خواهیم داد که مزایای زیادی دارد.

 

عوارض لیزر موهای زائد چیست و چه کسانی نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند؟

به طور کلی به خاطر داشته باشید که عوارض لیزر موهای زائد بسیار خفیف است و خطرات جدی برای شما ایجاد نمی کند. اما این به متخصصی که لیزر موهای زائد شما را انجام می دهد و همچنین تجهیزات لیزر موهای زائد انتخابی شما بستگی دارد. بیایید نگاهی به عوارض جانبی لیزر موهای زائد بیندازیم.

مقالات مشابه  نحوه انجام لیزر موهای زائد از اول تا آخرین مرحله

 

عوارض دستگاه لیزر موهای زائد چیست؟

عوارض لیزر موهای زائد چیست؟ عوارض لیزر موهای زائد شامل تحریک پوست، قرمزی و تورم موقت پس از لیزر موهای زائد می باشد. لیزر موهای زائد ممکن است پوست آسیب دیده را تیره یا روشن کند و این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشند. سفید کردن پوست عمدتاً بر افرادی تأثیر می گذارد که قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمی کنند و افرادی که رنگ پوست تیره تر دارند. اگر از تجهیزات مناسب برای لیزر موهای زائد استفاده نمی کنید یا فردی که موهای شما را حذف می کند تخصص کافی ندارد در موارد نادر، ممکن است باعث ایجاد تاول، لایه برداری یا زخم شود لیزر موهای زائد پلک ها، ابروها یا نواحی اطراف آن توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث آسیب جدی به چشم شود. لیزر موهای زائد به فولیکول های موی هدف آسیب می رساند. بدن به این واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش در ناحیه آسیب دیده را تجربه می کنند. پوست ممکن است احساس سوزن سوزن شدن یا حساسیت داشته باشد و حتی ممکن است کمی متورم به نظر برسد.

 

بعد از لیزر موهای زائد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • یکی از نکات کلیدی که باید بعد از لیزر درمانی به آن توجه کنید دوری از نور خورشید است
  • لطفا هنگام بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید
  • لیزر موهای زائد به طور کلی بی خطر است، اما چندین عارضه جانبی مختلف ممکن است پس از لیزر موهای زائد رخ دهد.
  • بیشتر عوارض جانبی خفیف و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی مداوم را تجربه کند
  • برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد روشی مطمئن برای از بین بردن موهای زائد دائمی یا طولانی مدت است.

 

چه کسانی برای لیزر موهای زائد مناسب نیستند؟

به طور کلی افرادی که ماینوکسیدیل، روتان و داروهای هورمونی مصرف می کنند نباید از لیزر استفاده کنند علاوه بر این، افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند پسوریازیس، ویتیلیگو و عدم تعادل هورمونی نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

یکی از دستگاه های خوب برای لیزر، دستگاه لیزر الکساندرایت می باشد که می توانید از آن دستگاه استفاده نمایید.