وبلاگ

آیا لیزر موهای کرکی را ضخیم می کند؟

آیا لیزر موهای کرکی را ضخیم می کند؟

خیلی وقت پیش که خبری از لیزر موهای زائد نبود، بازار تیغ، ژیلت، پودر مو، رفع موهای زائد و حتی کرم موبر رونق داشت. فرقی نمی‌کند موها شل و کم پشت باشند یا ضخیم و تیره، زیرا هدف از بین بردن موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن است که ظاهر زیبایی را از بین می‌برد. اما از آنجایی که تکنولوژی لیزر موهای زائد به افراد کمک کرده تا مدت بیشتری زیبا بمانند، شرکت های بزرگ بر این باورند که لیزر موهای زائد فقط برای موهای ضخیم و تیره مناسب است و موهای کرکی، کم پشت و بلوند برای لیزر موهای زائد مناسب نیستند. گذر زمان درست و مناسب بودن این نظر را ثابت کرده است، پس در این مقاله با کاداطب همراه باشید تا در مورد تاثیرات لیزر بر موهای کرکی و نازک صحبت کنیم.

برای خرید دستگاه لیزر دست دوم با کاداطب در تماس باشید.

هدف از لیزر چیست؟

بگذارید صادق باشیم و یک چیز مهم را به شما بگوییم. بسیاری از مردم تصوری متعالی در مورد لیزر دارند و فکر می کنند اگر برای لیزر موهای زائد بروند موهای بدنشان به طور کامل از بین می رود! اما این اتفاق برای چند نفر می افتد.

هدف از لیزر موهای زائد از بین بردن موهای ناحیه لیزر شده نیست. زیرا پاسخ همه افراد به لیزر موهای زائد متفاوت و متفاوت است.

نتایج بعد از لیزر درمانی

موها ممکن است بعداً در نواحی خاصی ریزش کنند.
ممکن است کرکی و نازک شود.
ممکن است مو در نواحی خاصی رشد نکند.
پس وقتی یکی از احتمالات داشتن موهای شل و نازک در نظر گرفته می شود و موهای ما در ابتدا شل و نازک است، چرا می خواهیم این مو را لیزر کنیم؟

موهای کرکی چیست؟

ظاهر موهای کرکی همانطور که از نامش پیداست موهایی هستند که رنگ چندانی ندارند و ممکن است کاملاً بی رنگ یا بلوند باشند.

اندازه و شکل مو در قسمت های مختلف بدن متفاوت است. مو ممکن است در برخی نواحی ضخیم و تیره و در نواحی دیگر پشمالو و کم پشت باشد. به عنوان مثال، موهای صورت ممکن است پشمالو و کم پشت و موهای پاها ضخیم و تیره باشند.

مقالات مشابه  درمان افتادگی پوست بعد از لاغری

موهای ضخیم و تیره حاوی رنگدانه بیشتری هستند، در حالی که موهای کرکی، نازک، سفید و بلوند رنگدانه کمی دارند یا اصلاً رنگدانه ندارند.

چرا اثر لیزر موهای کرکی چندان راضی کننده نیست؟

مکانیسم لیزر موهای زائد به این صورت است که اشعه لیزر به ریشه و رنگدانه مو می رسد و گرمای لیزر رنگدانه را از بین می برد. لیزر موهای زائد زمانی که موها ضخیم و تیره هستند بهترین کار را انجام می دهد و روی رنگدانه تاثیر می گذارد، اما زمانی که موها کرکی و کم پشت هستند، اشعه لیزر روی رنگدانه تاثیر نمی گذارد.

گاهی لیزر موهای زائد نتیجه برعکس نیز می دهد!
برای مثال، ممکن است شخصی بخواهد از لیزر برای از بین بردن موهای نازک پشت خود استفاده کند. زیرا او با پوشیدن لباس ورزشی احساس ناراحتی می کند. اما همانطور که گفتیم موهای نازک تقریبا هیچ رنگدانه ای ندارند. اگر اشعه لیزر به موهای فاقد رنگدانه بتابد باعث تحریک حرارتی می شود و عکس العمل آن رخ می دهد. موهای کرکی و کم پشت را به موهای پرپشت و تیره تبدیل کنید.

پس موهای کرکی صورت را لیزر نکنیم؟

بیایید یک مثال بزنیم. اگر در تابستان یک ژاکت مشکی، یک تی شرت مشکی یا یک تی شرت سفید بپوشید، احساس گرمای بیشتری خواهید داشت؟ بدیهی است که در رنگ های مشکی و تیره گرمتر و در سفید و کرم احساس گرما بیشتری خواهید داشت. در واقع وقتی لباس مشکی می پوشید گرمای بیشتری از خورشید جذب می کنید و وقتی لباس سفید می پوشید گرمای کمتری جذب می کنید، ممکن است اصلا گرما را احساس نکنید و همین موضوع در مورد لیزر نیز صدق می کند.

موهای کرکی و نازک، مانند تی شرت سفیدی که مثال زدیم، رنگدانه چندانی ندارند، یا بهتر است بگوییم، اصلاً هیچ رنگدانه ای ندارند. بنابراین، فرقی نمی‌کند موهایتان کجا وز یا نازک باشد. پرتو لیزر موهای شل و کم پشت را تحریک می کند و باعث رشد موهای ضخیم و تیره در ناحیه می شود. بنابراین وقتی یک مرکز لیزر به شما می گوید این موهای کرکی و ظریف را لیزر نکنید، بهتر است آنها را باور کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *