تفاوت لیزر با دستگاه لیزر خانگی و دستگاه لیزر مطبی

آنچه در این مطلب می‌خوانید

با ظهور تجهیزات لیزر موهای زائد، دستگاه لیزر موهای زائد خانگی نیز متولد و راه اندازی شده است، کدام روش برای شما مناسب تر است؟ در مقاله امروز به این سوال پاسخ کامل و جامع خواهیم داد.

دستگاه لیزر خانگی یا دستگاه لیزر کلینیک کدام بهتر است؟

لیزر موهای زائد یکی از محبوب ترین و رایج ترین روش های رفع موهای زائد است که میلیون ها طرفدار در سراسر جهان دارد. از بین روش‌های از بین بردن موهای زائد، این روش‌ها روند طبیعی رشد مو را به شدت مختل می‌کنند؛ ابتدا پرتو لیزر فولیکول مو را ضعیف می‌کند و ساقه موی تولید شده را ضعیف می‌کند و پس از آن به مرور زمان فولیکول مو ضعیف‌تر می‌شود و در نهایت منجر می‌شود. کاهش شدید رشد مجدد مو این روش طول موج لیزر و مدت زمان هر پالس را بر اساس رنگ پوست، ضخامت مو، تاریخچه درمان و رنگ مو تغییر می دهد. در لیزر موهای زائد نیاز به تکرار درمان حداقل تا 6 جلسه است.

لیزرهای خانگی ارزان اما ناکارآمد هستند

تجهیزات لیزر خانگی دارای کنترل های ساده، سوئیچ های ایمنی و ویژگی هایی هستند که اساساً همه می توانند از آنها استفاده کنند. این دستگاه از طول موج های بسیار ضعیفی استفاده می کند و دستگاه های IPL خانگی نباید انرژی زیادی برای کار کردن مصرف کنند. متخصصان و پزشکان اغلب دستگاه های رفع موهای زائد خانگی را رد می کنند زیرا دستگاه های لیزر موهای زائد حرفه ای کارایی طول موج مناسبی ندارند، بنابراین نمی توانند موهای واقعی را برای همیشه حذف کنند.

رفع موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر داخل کلینیک توسط اپراتورهای آموزش دیده و مجرب انجام می شود و تمام نواحی بدن به صورت تخصصی لیزر می شود.

برای خرید دستگاه لیزر دست دوم می توانید از کاداطب کمک بگیرید.

تفاوت بین دستگاه های لیزر خانگی و تجهیزات لیزر کلینیک

قبل از تشریح تفاوت های اساسی بین لیزرهای خانگی و لیزرهای حرفه ای، ذکر این نکته ضروری است که هر دو روش بر اساس یک اصل عمل می کنند؛ در هر دو روش، اشعه لیزر فولیکول های مو را هدف قرار داده و با از بین بردن آنها از رشد مو جلوگیری می کند. بازسازی اما این دو روش تفاوت های اساسی زیادی با یکدیگر دارند که یکی را مجبور می کند بر اساس بودجه، زمان، حوصله و … یکی را بر دیگری انتخاب کند؛ بهتر است با آگاهی کامل از آنها، برای این روش ها هزینه کنید. از تفاوت های اساسی و مهم لیزر خانگی با لیزر حرفه ای می توان به نکات زیر اشاره کرد:

مقایسه هزینه لیزر موهای زائد خانگی با لیزر موهای زائد کلینیک

قبل از اینکه به تفاوت هزینه تجهیزات لیزر خانگی با لیزرهای حرفه ای بپردازیم، ابتدا باید به هزینه های این دو مورد اشاره کنیم؛ شاید پس از خواندن جمله قبل گیج شده اید؛ اجازه دهید کمی قضیه را برای شما باز کنیم. هزینه تجهیزات لیزر خانگی به طور کلی یک بار پرداخت می شود؛ به این معنی که برای خرید تجهیزات نیازی به پرداخت منظم نیست، اما در روش های لیزر حرفه ای در کلینیک، باید به طور منظم برای هر درمان پرداخت کنید. اکنون این موضوع را به طور کلی بررسی می کنیم. برای خرید یک دستگاه لیزر خانگی مناسب با راندمان متوسط ​​به بالا باید حداقل 6 میلیون تومان هزینه کنید.
مقایسه زمان و نتایج بین لیزر خانگی و لیزر کلینیک
باید تاکید کنیم که اثربخشی لیزر به عواملی مانند نوع پوست، تراکم موهای ناخواسته، ژنتیک و رنگ مو و پوست بستگی دارد؛ اما می‌توان گفت با روش‌های لیزر حرفه‌ای زمان کمتری برای مشاهده نتایج اولیه نیاز خواهید داشت. و اثر؛ زیرا اشعه لیزر روی پوست متمرکز شده و به ساختار هدف (فولیکول های مو) نفوذ می کند. لیزر هرمیون می تواند پوست های روشن و تیره (نوع پوست 1 تا 5) را نیز درمان کند. علاوه بر این، درمان‌های لیزر موهای زائد تقریباً بدون درد هستند.

اما در روش های لیزر خانگی این بازه زمانی بیشتر است و بر اساس نوع دستگاه و میزان استفاده متفاوت است. و ممکن است نتایج معتبری دریافت نکنید.

زمینه های کاربردی لیزرهای خانگی

این یکی از مهم ترین تفاوت های لیزر حرفه ای با لیزر خانگی است. در روش حذف موهای زائد با استفاده از تجهیزات حرفه ای در کلینیک، اساساً هیچ محدودیتی برای استفاده از قسمت های مختلف بدن وجود ندارد (مگر اینکه متخصص به هر دلیلی شما را از تابش لیزر به قسمت های خاصی از بدن منع کرده باشد)؛ اما در در مورد تجهیزات لیزر خانگی، محدودیت هایی برای استفاده از آن در نواحی مختلف بدن وجود دارد؛ شما نمی توانید از دستگاه لیزر خانگی برای از بین بردن موهای زائد در نواحی زیر استفاده کنید:
محل خالکوبی
محل خال تولد
صورت
آلت تناسلی مردانه
ابرو
گوش
نوک پستان
کودکان نیز از استفاده از تجهیزات لیزری منع می شوند.

نحوه استفاده و استفاده از تجهیزات لیزر خانگی

روش استفاده یکی دیگر از تفاوت های عمده بین انواع دستگاه های لیزر موهای زائد است. در کلینیک های زیبایی هیچکس به جز اپراتور حرفه ای دستگاه لیزر موهای زائد حق استفاده از دستگاه را ندارد، یعنی در روش لیزر موهای زائد حرفه ای به هیچ وجه در فرآیند لیزر شما اختلال ایجاد نمی شود، بلکه در منزل تجهیزات لیزر این مورد در روش های از بین بردن موهای زائد صادق نیست.

در این روش شما هستید که لیزر درمانی را از 0 تا 100 انجام می دهید؛ هشدار می دهیم در صورت عدم مطالعه دفترچه راهنمای آموزشی و تماشای سی دی آموزشی موجود در جعبه همراه با تجهیزات لیزر خانگی، سلامت پوست شما تامین می شود. به طور جدی به خطر افتاده است. مشکلات احتمالی استفاده از لیزر خانگی شامل قرمزی و خارش پوست، سوختگی پوست، افزایش آکنه یا سایر عفونت های پوستی و آسیب چشم (در صورت عدم استفاده از عینک) است.

استفاده از لیزر خانگی بهتر است یا لیزر کلینیک؟

به طور کلی، لیزرهای حرفه ای هزینه کمتری نسبت به لیزرهای خانگی دارند و مشکلات کمتری دارند. از طرفی استفاده از دستگاه لیزر خانگی دشوارتر است زیرا باید آموزش های ویژه ای در مورد نحوه استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد دریافت کنید.

در مورد درد در حین لیزر موهای زائد باید بگوییم که اگر لیزر در کلینیک های معتبر و با تجهیزات لیزر استاندارد و کالیبره شده انجام شود و اگر توسط اپراتور لیزر موهای زائد حرفه ای انجام شود، بدون درد لیزر، اما فقدان اطلاعات کافی در مورد لیزرهای خانگی وجود دارد که می تواند باعث عوارضی مانند درد و سوختگی شود.

نتایج روش‌های لیزر موهای زائد به دلیل ماهیت حرفه‌ای‌شان سریع‌تر در کلینیک ظاهر می‌شوند، اما لیزرهای خانگی نتایج خود را در مدت زمان طولانی‌تری نشان می‌دهند.

از کدام لیزر استفاده کنیم؟

پاسخ این سوال کاملا به شما بستگی دارد؛ اگر به دنبال نتایج سریع و درمان زیر نظر متخصص هستید، می توانید برای لیزر درمانی حرفه ای به کلینیک مراجعه کنید. بهتر است یک درمان را با درک کامل از موارد زیر انتخاب کنید:

تجربیات دیگران در موارد مشابه
درک جامعی از وضعیت جسمانی خود داشته باشید
با یک متخصص زیبایی مشورت کنید
به سوالات اساسی مانند “چه تجهیزاتی برای لیزر نیاز است؟” پاسخ دهید.
امیدواریم پس از مطالعه این مقاله بتوانید برای انتخاب روش لیزر تصمیم بگیرید