آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟
آنچه در این مطلب می‌خوانید

این فقط یک شایعه است که لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود. از آنجایی که لیزر یکی از رایج ترین درمان ها برای از بین بردن موهای زائد، خال، زگیل و غیره است، پزشکان آن را یک روش ایده آل می دانند. انرژی در لیزرها سطحی است و هرگز به لایه های عمیق تر نفوذ نمی کند. دستگاه های لیزر موهای زائد فقط برای هدف قرار دادن فولیکول های مو طراحی شده اند. البته پزشک نیز باید در این کار تبحر داشته باشد تا از قرار دادن لیزر مستقیم و طولانی مدت بر روی فولیکول های موی پوست خودداری کند. عبارت فوق به این معنی نیست که استفاده منظم از لیزر هیچ خطری برای بدن ندارد. لیزرها فقط در صورت استفاده کم و توسط پرسنل ماهر و تجهیزات مدرن ایمن هستند. استفاده بیش از حد از هر چیزی می تواند خطرناک باشد و مشکلات زیادی را برای انسان ایجاد کند. بنابراین، توصیه می شود بین هر لیزر درمانی استراحت کنید تا فولیکول های پوست زمان بهبودی مناسبی داشته باشند.

علل سرطان بعد از لیزر موهای زائد

لیزر یک روش غیر تهاجمی با عوارض جانبی کمتر مانند حساسیت است و بهتر است پزشکان قبل از اقدام به درمان کل بدن آن را روی ناحیه کوچکی از پوست آزمایش کنند. اما مشکلی که به اشتباه منتشر شده این است که لیزر موهای زائد می تواند هر کاری را که می خواهید انجام دهد و ممکن است در دراز مدت مشکلاتی ایجاد شود و باعث شود لیزر موهای زائد باعث سرطان شود.

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد دست دوم با ما همراه باشید و با کاشناسان ما در تماس باشید.

این باور غلط که لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود

در مقابل این پس زمینه، برخی افراد به اشتباه معتقدند که هر نوع نور می تواند باعث سرطان شود. اما باز هم تاکید می کنیم که انرژی نور موجود در دستگاه لیزر موهای زائد فقط به لایه سطحی پوست نفوذ کرده و فولیکول های مو را تحت تاثیر قرار می دهد؛ بنابراین در هنگام استفاده از لیزر مو برای رفع موهای زائد، امکان آسیب DNA وجود ندارد. با این حال، برخی از دانشمندان معتقدند افرادی که دارای سابقه ژنتیکی سرطان پوست هستند باید از لیزر موهای زائد اجتناب کنند زیرا هنوز تحقیقات کاملی در این زمینه انجام نشده است. با این حال، خوشبختانه، تحقیقات هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر موهای زائد باعث سرطان پوست در انسان می شود، پیدا نکرده است.

آیا لیزر موهای زائد خطراتی برای سلامتی دارد؟

لیزر موهای زائد به ندرت باعث ایجاد تاول، لایه برداری، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست می شود. سایر عوارض جانبی نادر شامل سفید شدن موهای درمان یا رشد بیش از حد مو در اطراف ناحیه درمان، به ویژه در پوست تیره است.

آیا لیزر خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد؟

درمان سرطان پوست با لیزر امکان پذیر نیست و استفاده از لیزر ساینده یا بسیاری از لیزرهای غیر ساینده باعث افزایش کلاژن سازی می شود که باعث بهبود خطوط و چین و چروک می شود. هیچ یک از این لیزرها شانس حذف موهای زائد با لیزر را افزایش نمی دهد و باعث سرطان می شود.

آیا لیزر موهای زائد طولانی مدت خطراتی دارد؟

هر دو مطالعه هیچ عارضه جانبی طولانی مدت یا جای زخم را نشان ندادند. حذف موهای زائد با لیزر/عکس که توسط متخصصان آموزش دیده انجام می شود، یک روش بی خطر با عوارض جانبی دائمی کمی است. عوارض لیزر موهای زائد موقتی و خفیف است. در پوست های تیره تر شایع ترند.

آیا لیزر موهای زائد بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد؟

یکی دیگر از واکنش های جدی تر، واکنش آلرژیک نوری است که زمانی رخ می دهد که لیزر UV در واقع ساختار شیمیایی دارو را در پوست تغییر می دهد. این باعث می شود که سیستم ایمنی بدن به دارو حمله کند و باعث تورم و خارش پوست شود.

حذف موهای زائد قبل از لیزر موهای زائد

اگر نمی توانید اصلاح کنید یا به اندازه کافی نیستید، تکنسین لیزر موهای زائد شما می تواند موهای باقی مانده را قبل از درمان حذف کند. مطمئن شوید که بلافاصله قبل از لیزر موهای زائد را اصلاح نکنید زیرا احتمال التهاب و تورم را افزایش می دهد.

کاندیدای مناسب برای لیزر موهای زائد

موهای بلوند و موهای ظریف را نمی توان هدف لیزر قرار داد و بنابراین با این روش نمی توان آنها را از بین برد. برای موهای روشن، اپیلاسیون گزینه بهتری است. افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند یا افرادی که به راحتی برنزه می‌شوند ممکن است به سختی به نتایج لیزر موهای زائد دست یابند.

لیزر موهای زائد در چه سنی موثرتر است؟

اگر نوجوان شما بین 17 تا 19 سال سن داشته باشد لیزر موهای زائد موثرتر از زمانی است که نوجوان شما 14 ساله باشد. این به این دلیل است که بدن نوجوانان پر از هورمون هایی است که به سرعت در حال تغییر هستند. یکی از عوارض این کار رشد بیش از حد مو است.

انواع پوست مناسب برای لیزر موهای زائد

آیا این فرآیند برای انواع پوست مناسب است؟ لیزر به ملانین یا رنگدانه در فولیکول های مو جذب می شود، بنابراین این درمان برای افرادی که موهای تیره، ضخیم و پوست رنگ پریده دارند بهترین است – کنتراست به لیزر کمک می کند فولیکول های مو را بهتر هدف قرار دهد.

قبل از لیزر موهای زائد چه اقداماتی باید انجام شود؟

با این حال، بر خلاف سایر درمان های لیزری پوست، حذف موهای زائد نیاز به آمادگی قبل از لیزر موهای زائد دارد.

6 کاری که باید قبل از شروع لیزر موهای زائد انجام دهید

کندن و اپیلاسیون را متوقف کنید. …
ناحیه را خراش دهید. …
از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. …
سفید کننده را دور بریزید. …
داروهای خود را چک کنید …
پاک کننده آرایش یا پاک کننده آرایش.
چند بار طول می کشد تا لیزر موهای زائد موثر باشد؟
به طور کلی، اکثر بیماران به ۴ تا ۶ لیزر نیاز دارند. مردم به ندرت به بیش از هشت نیاز دارند. اکثر بیماران در سه تا شش ویزیت نتایج را مشاهده خواهند کرد. علاوه بر این، از آنجایی که موهای فردی در طول چرخه رشد می کنند، درمان ها هر شش هفته یکبار انجام می شود.

چه مدت بعد از لیزر موهای زائد؟

بلافاصله پس از درمان چه اتفاقی می افتد؟ آیا موها بلافاصله می ریزند؟ در بسیاری از بیماران، پوست در عرض 1-2 روز رنگ صورتی روشن به خود می گیرد. برای سایرین (معمولاً بیمارانی که پوست روشن‌تری دارند)، رنگ صورتی پس از لیزر موهای زائد ظاهر نمی‌شود. موها بعد از 5 تا 14 روز شروع به ریزش می کنند، روندی که ممکن است چند هفته طول بکشد.